Największe franczyzy na świecie

Franczyzy są świetną okazją dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność, ponieważ zazwyczaj mają dobre pozycjonowanie i będą miały już zapewnionych klientów, ponieważ są to dobrze znane firmy.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa franczyza. Jeśli dana osoba chce rozwinąć swój biznes i przekształcić go we franczyzę, musi wziąć pod uwagę, że aby był on opłacalny. Kiedy chcesz założyć franczyzę lub rozpocząć istniejącą, szkolenie jest bardzo ważne, musisz wiedzieć wszystko o biznesie, praktykach i procesach. Na przykład, o wadach i zaletach franczyzy przeczytasz tutaj: https://otworzfirme.pl/franczyza-wlasny-biznes-pod-nieswoja-marka

Największe franczyzy na świecie

7- 11

Jest to sklep „24-godzinny” zlokalizowany w 16 krajach i posiadający 46 000 lokalizacji. Sklep oferuje m.in. żywności, prasy, w zależności od oferty w poszczególnych krajach. Kraje, w których jest najwięcej tych franczyz to Azja i Ameryka.

McDonald’s

Jest to sieć fast food, oferująca między innymi hamburgery, frytki, sałatki, koktajle mleczne, lody. McDonald’s jest pozycjonowany jako najbardziej udana z franczyz, ma oddziały niemal na całym świecie. To jedna z tych franczyz, które nawet w czasach kryzysu pokonywały przeszkody i startowały na nowych rynkach. Jest jedną z najdroższych do zdobycia franczyz.

Kentucky Friend Chicken (KFC)

Ta franczyza rozpoczęła się w 1939 roku i jest również franczyzą typu fast food, ale sprzedaje smażone kurczaki. Posiada ponad 16 000 restauracji w około 80 krajach na całym świecie. Szacuje się, że około 8 milionów ludzi je codziennie w tej sieci fast food.

Burger King

Posiadająca ponad 11 tysięcy restauracji sieć fast foodów sprzedaje m.in. hamburgery, frytki, napoje bezalkoholowe, lody i ma oddziały w około 61 krajach.

Grupa hotelowa Wyndham

Jest to franczyza dedykowana sektorowi hotelarskiemu, obsługująca kilka marek hotelowych na całym świecie. Z ponad 7 000 hoteli i około 500 000 pokoi jest największą grupą hotelową na świecie.

Hertz

samochodów, dzięki czemu stała się największą na świecie wypożyczalnią samochodów na lotniskach. Posiada ponad 8000 lokalizacji i obsługuje około 81 portów lotniczych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

InterContinental Hotels Group

Jest to brytyjska międzynarodowa franczyza w sektorze hotelarskim, posiadająca ponad 4.000 hoteli i ponad 600.000 pokoi w około 100 krajach.

GNC Live Well

Posiada około ponad 5 tys. placówek, głównie w Ameryce, i zajmuje się sprzedażą suplementów diety, produktów ochrony zdrowia, naturalnej żywności, witamin, odżywek dla sportowców, m.in. produktów związanych z odżywianiem i zdrowiem.