Sytuacje, w których warto skorzystać z porady prawnej

Każdy z nas znajduje się czasem w trudnej życiowo sytuacji. Takie okoliczności często wiążą się z gorszym samopoczuciem i wzmożonym stresem. Niełatwo wtedy o racjonalne działanie. Rozwód, spór o spadek czy nieuzasadnione zwolnienie z pracy to przykładowe sytuacje, w których warto skorzystać z porady prawnej. W Gdańsku znajdziemy szereg kancelarii prawnych, które oferują swoje usługi. Warto wyszukać taką, która specjalizuje się w konkretnym problemie, z którym się mierzymy.

Rozwód i podział opieki nad dziećmi

Rozstanie to często bardzo bolesne doświadczenie. Szczególnie trudne, jeśli para ma razem potomstwo. Z jednej strony przeżywamy koniec związku, z drugiej chcemy chronić dzieci. Rozwód może być dla dziecka traumatycznym doświadczeniem, dlatego ważne, aby byli partnerzy jak najszybciej uporządkowali sprawy między sobą. Niestety pary, które się rozchodzą, często nie potrafią się porozumieć. Jest to szczególnie trudne, jeśli w związku doszło do zdrady lub partner, który odchodzi, nie zamierza płacić alimentów. Zdarza się też, że małżonkowie nie są w stanie się dogadać co do opieki nad dzieckiem lub podziału majątku. W takiej sytuacji warto zabezpieczyć swoje interesy i skorzystać z usług kancelarii prawnej.

Rozdzielność majątkowa przed ślubem

Młodzi ludzie coraz częściej otwarcie rozmawiają o pieniądzach. Intercyza już nie kojarzy się z brakiem zaufania do partnera, tylko ze zdroworozsądkowym, pragmatycznym podejściem do życia. Aby obie strony były usatysfakcjonowane zapisami w intercyzie, warto taką umowę omówić z radcą prawnym.

Ubieganie się o odszkodowanie

W ostatnim czasie wzrosła świadomość na temat istotności ubezpieczania się od nieszczęśliwych wypadków i coraz częściej wykupujemy ubezpieczenie NNW. Niestety odszkodowania, które w praktyce otrzymujemy od ubezpieczyciela, często są nieadekwatnie niskie. W takiej sytuacji należy skorzystać z porady prawnej. W Gdańsku latem o nieszczęśliwy wypadek nietrudno. Pamiętajmy, aby pilnować dzieci, żeby nie wchodziły zbyt głęboko do wody, nie pływać po spożyciu alkoholu, a podczas jazdy rowerowej zawsze nosić kask.

Nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę

Zdarza się, że pracodawcy przekraczają swoje uprawnienia i niezgodnie z prawem wypowiadają umowę o pracę. Nie każdy jednak wie, że od wypowiedzenia można się odwoływać. Skutkiem odwołania może być odszkodowanie, a nawet przywrócenie do pracy. Jeśli mamy wątpliwości, czy były pracodawca nie złamał prawa, wypowiadając nam umowę, warto skonsultować się z prawnikiem i omówić ewentualny plan działania.

W Gdańsku porady prawne oferuje wiele kancelarii. Ważne, aby dobrze trafić i znaleźć radcę, który kompleksowo wesprze nas w trudnym momencie. Rozwód, walka o alimenty czy ubieganie się o odszkodowanie to wyzwania, ale z pomocą wykwalifikowanego prawnika możemy im sprostać i zadbać o swoje interesy. W ten sposób oszczędzimy sobie pieniędzy i stresu.

Kancelarie Radcy Prawnego znajdziesz na stronie https://kancelaria-annastepien.pl/